Teknolojinin gelişmesi ile birlikte işletmelerin ticari işlemlerinin kayıtları elektronik ortama geçmeye başlamıştır. Bu noktada artık işletmeler bazı işlemlerini elektronik olarak yapabilmekte ve bu sayede bazı avantajlara sahip olabilmektedir.

e-Fatura Modülü

E-fatura, basit tanımla bir fatura çeşidi olup elektronik ortamda işlem sağlar. Ticari faaliyetler sonucunda oluşturulan faturaların alıcıya ve satıcıya iletimi E-faturada elektronik olarak gerçekleştirilir. Şu an için çoğu işletmenin geçmesinin zorunlu olmadığı E-fatura zamanla bütün işletmeler için geçerli olacaktır.

E-faturaya geçmek için Mali Mühür temin etmeniz gerekmektedir. Mali Mühür konusunda tek yetkili kuruluş TÜBİTAK’tır. Şahıs firmaları için ise e-imza ile başvuru mümkündür.

JBI “Bana Özel" E-Fatura modülü ile E-fatura işlemlerinizin tamamını yapabilirsiniz. İşletmenizin muhasebesi ve mağaza yönetimi ile tam uyumluluk içinde çalışan JBI “Bana Özel" E-fatura modülü sayesinde E-faturaya geçişleriniz sorunsuz olarak gerçekleşmektedir.

e-Arşiv Modülü

E-arşiv uygulaması, vergi mükellefi olmayan tüketiciler ve E-faturaya kayıtlı olmayan vergi mükellefleri için kesilen faturaların elektronik ortamda hazırlanması, gönderilmesi ve arşivlenmesini sağlar. Bu işlemleri yapabilmek için Gelir İdaresi Başkanlığından E-arşiv izni alınmalıdır. E-arşiv uygulamasına geçiş için gerekli olan yazılımı temin ederek kullanıma başlanabilir.

e-İrsaliye Modülü

e-Defter Modülü

Türk Ticaret Kanunu’na göre ticari işlem yapan işletmelerin tutması gereken defterin elektronik ortamda oluşturulup, muhafaza edilip gerekli mercilere gönderilmesi işlemine E-defter uygulaması denilmektedir. JBI “Bana Özel" E-defter modülü ile işletmenizin E-defterini oluşturabilir, muhafaza edebilir ve gerekli mercilere ibraz edebilirsiniz. Kolay kullanım ve güvenilir bir hizmet sunan JBI “Bana Özel" E-defter modülü sayesinde elektronik defter işlemlerine zahmetsiz geçiş yapabilirsiniz.