Teknolojinin gelişmesi ile birlikte işletmelerin ticari işlemlerinin kayıtları elektronik ortama geçmeye başlamıştır. Bu noktada artık işletmeler bazı işlemlerini elektronik olarak yapabilmekte ve bu sayede bazı avantajlara sahip olabilmektedir.

E-FATURA

E-fatura, basit tanımla bir fatura çeşidi olup elektronik ortamda işlem sağlar. Ticari faaliyetler sonucunda oluşturulan faturaların alıcıya ve satıcıya iletimi E-faturada elektronik olarak gerçekleştirilir. Şu an için çoğu işletmenin geçmesinin zorunlu olmadığı E-fatura zamanla bütün işletmeler için geçerli olacaktır.

E-faturaya geçmek için Mali Mühür temin etmeniz gerekmektedir. Mali Mühür konusunda tek yetkili kuruluş TÜBİTAK’tır. Şahıs firmaları için ise e-imza ile başvuru mümkündür.

JBI “Bana Özel" E-Fatura modülü ile E-fatura işlemlerinizin tamamını yapabilirsiniz. İşletmenizin muhasebesi ve mağaza yönetimi ile tam uyumluluk içinde çalışan JBI “Bana Özel" E-fatura modülü sayesinde E-faturaya geçişleriniz sorunsuz olarak gerçekleşmektedir.

E-ARŞİV

E-arşiv uygulaması, vergi mükellefi olmayan tüketiciler ve E-faturaya kayıtlı olmayan vergi mükellefleri için kesilen faturaların elektronik ortamda hazırlanması, gönderilmesi ve arşivlenmesini sağlar. Bu işlemleri yapabilmek için Gelir İdaresi Başkanlığından E-arşiv izni alınmalıdır. E-arşiv uygulamasına geçiş için gerekli olan yazılımı temin ederek kullanıma başlanabilir.

JBI “Bana Özel" E-arşiv modülü ile E-arşiv uygulamasına geçmek son derece kolaydır. Nitelikli çalışma ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde E-Arşiv modülü ile işlemlerinizi güvenle ve hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-DEFTER

Türk Ticaret Kanunu’na göre ticari işlem yapan işletmelerin tutması gereken defterin elektronik ortamda oluşturulup, muhafaza edilip gerekli mercilere gönderilmesi işlemine E-defter uygulaması denilmektedir. JBI “Bana Özel" E-defter modülü ile işletmenizin E-defterini oluşturabilir, muhafaza edebilir ve gerekli mercilere ibraz edebilirsiniz. Kolay kullanım ve güvenilir bir hizmet sunan JBI “Bana Özel" E-defter modülü sayesinde elektronik defter işlemlerine zahmetsiz geçiş yapabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler için kurulum sonrası kullanım desteği mevcuttur.

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da 0258 215 50 14 numaralı telefondan hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasında bize ulaşabilirsiniz.