• +90 258 215 50 14

Şirketlerde Cari Hesap ve Program Kullanımı

Şirketinizin müşteri ve tedarikçiler arasındaki işlemlerinin kayıt altında tutulduğu hesaplara Cari Hesap denir. Sadece bu tanımdan bile bir Cari Hesabın işletmeler için ne kadar önemli olduğunu görebiliriz. Özellikle zamanla Cari Hesap sayısının artması ile Cari Hesapları Yönetmek çok daha önemli bir hal alır.

İşletmelerin alış ve satış faturaları Cari Hesaplar üzerinden gerçekleştirilebilir. Bu da işletmenin gelir ve giderlerinin Cari Hesaplar üzerinden takibinin mümkün odluğunu ve gerçek verileri görebileceğiniz bir alan olduğunu bize göstermektedir. Özellikle taksitli, kredili, primli ve stokları gruplu olan şirketler için Cari Hesapları takip etmek sadece muhasebe ya da Excel gibi basit programlarla mümkün olmamaktadır. Çünkü bu verilerin bir programda işlenmesi, yedeklenmesi ve analiz edilebilmesi gerekir.

Cari Hesap İçin Bir Programda Neler Olmalı?

Öncelikle seçeceğiniz program, oluşturacağınız Cari Hesapları özelliklerine göre tanımlayabilmenize fırsat vermeli. Cari Hesap tedarikçi m? Alıcı mı? Hem alıcı hem tedarikçi mi? Geçmişe dönük bütün muhasebesel ve ticari işlemleri Cari Hesap üzerinden incelemenizi mümkün kılıyor mu? Cari Hesap işlemlerinizi kalem kalem listeleyip raporlayabiliyor mu? İşlemlerden faturalandırılacak olanları ya da irsaliyeye geçirilecek olanları kolayca işlemeyi mümkün kılıyor mu?

JBI ‘Bana Özel’ Cari Hesap Modülü

Bir Cari Hesap tanımlarken temel bütün bilgileri girmenizi sağlayan ve isteğinize göre ek bilgi girmenize olanak veren JBI ‘Bana Özel’in son derece işlevsel bir modülüdür. Cari Hesaplarınız için alt ve üst kredi limitleri belirleyebilirsiniz, eğer gözünüzde riskli bir müşteri ise ya da daha önceden JBI ‘Bana Özel’ aracılığı ile yaptığınız satışlar doğrultusunda risk faktörü içeren bir müşteriniz ise uyarı almanızı sağlayarak satışı gözden geçirmenizi sağlayabilirsiniz. Cari Hesaplardan bütün alacak ve vereceklerinizi tek bir rapor ile görebilirsiniz.

JBI ‘Bana Özel’ Cari Hesap Modülü için daha ayrıntılı bilgi almak ve diğer özellikleri keşfetmek için bizimle iletişime geçebilir, canlı sunum talebi oluşturabilirsiniz.