• +90 258 215 50 14

İrsaliye Takibi

İRSALİYE

İrsaliye kısaca bir yere gönderilen malların listesini içeren evraktır. Genelde Sevk İrsaliyesi olarak kullanılan irsaliyenin çeşitli şekilleri vardır. Sevk İrsaliyesi, Faturalı İrsaliye en çok kullanılanlarıdır. Özellikle müşterilerine ürünlerini sevkiyat yöntemi ile teslim eden şirketler irsaliyeyi etkin biçimde kullanır.

İRSALİYE TAKİBİ

İrsaliyelerin kanuni değerlerinin olması ve mal sevk eden her firma tarafından etkin şekilde kullanılması, şirketler açısından irsaliyelerin sıkı takibini zorunlu hale getirmiştir. Özellikle irsaliyelerin faturaya dönüştürülmesi ve sevk edilen stokların takibini sağlaması açısından kullanılan irsaliyelerin takibinin sıkı bir şekilde yapılmaması sonucu şirket içerisinde stok, sevkiyat ve faturalandırma sorunları oluşur.

Bu sorunlar zaman içerisinde şirket resmi işlemlerinde hataların oluşmasına, şirket içi raporlamaların doğru yapılamamasına ve müşteri kaybına sebep olmaktadır. Ayrıca müşteri sadakatini korumak için de takip edilebilecek olan irsaliyelerin şirket profili açısından da uzun vadede yararı vardır.

İRSALİYE İÇİN PROGRAM

Eğer irsaliyelerinizi işleyebileceğiniz ve takip edebileceğiniz bir program arıyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle program üzerinden kolaylıkla irsaliye düzenleyebilmelisiniz. Düzenlediğiniz irsaliyeleri tek tuşla faturaya dönüştürebilmelisiniz. Bu hareketlerin tamamının takibini yapabilmeli ve ilgili raporlara kolayca ulaşabilmelisiniz.

Şirket evraklarınıza önem verin, şirketinizi kolaylıkla yönetin.

JBI ‘Bana Özel’ aracılığı ile İrsaliye konusunda ihtiyacınız olana ve daha fazlasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İletişime geçmek için tıklayınız.