• +90 258 215 50 14

E-İmza

E-İmza Nedir?

Elektronik işlemlerin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren kavramlardan birisi de E-İmza’dır. Elektronik imza kısaca  bireylerin elektronik ortamda kimliklerinin tespitini, bağlayıcı ve güvenli işlem yapmalarını sağlayan teknik bir çözümdür.

Hukukta E-İmza

E-imza hukuksal olarak geçerlidir ve yaptırımı vardır. Hukuk tanımında senet statüsünde olan e-imza, ıslak imzanın kullanıldığı hemen hemen her alanda kullanılabilir. Bu sebeple kişiye özel çıkartılır ve e-imza edinme süreçlerinde e-imza talebinde bulunan kişi kimlik doğrulama sürecinden geçer.

Avantajları?

E-imza ile imzalanan belgelerin sonradan değiştirilmesi mümkün değildir. Şayet belgede değişiklik yapılsa bile bu değişiklik kanıtlanabilir ve bu sayede mağduriyetin önüne geçilir. Ayrıca e-imza ile imza atıldığı zaman inkar edilememezlik söz konusudur.

İstek doğrultusunda zaman damgası hizmeti alan kullanıcılar imzalanan belgenin zamanını ve belge üzerinde yapılan değişikliklerin zaman damgalarını saklayarak olası bir mağduriyet ya da hatanın önüne geçmeyi sağlayabilirler.

Elektronik ortamda yapılan işlemler sayesinde hızlı ve kolay iş süreci sağlar.

Noter, kırtasiye, kargo, yol gibi masraflarınız olmaz.

E-imza ile gerçekleştirilen işlemleri elektronik ortamda anlık olarak takip edebilirsiniz.

E-fatura, E-arşiv, E-defter, E-devlet, Meslek ve Ticaret Odaları, Bakanlıklar gibi çok geniş bir alanda hızlı işlem yapmanızı sağlar.

Nasıl E-İmza Alırım?

E-imza sahibi olmak için E-imza konusunda yetkili mercii olan JBI Yazılım San. Tic. Ltd. Şti. ile irtibata geçebilirsiniz. JBI Yazılım, yerinde E-imza hizmeti veren tek kuruluş olan E-Güven ve ayrıca Digital Planet ile çözüm ortağıdır.

E-imza talebinde bulunmak için bizlerle iletişime geçtikten sonra sizden randevu alarak istediğiniz yere geliyor ve kimlik doğrulama işleminden sonra sözleşmenizi tamamlıyoruz. Sonrasında tek yapmanız gereken E-imza tokenınızın tarafınıza kargolanmasını beklemek. Bu şekilde birkaç iş günü içerisinde E-imza sahibi olabilirsiniz.

 

İletişim geçmek için tıklayınız.