• +90 258 215 50 14

E-Dönüşüm

İnternet çağının gelişimi ve teknolojinin hızlı yükselişi ile birlikte hayatımıza giren yenilikler günlük işlerimizden ticaret hayatına kadar hemen her alanda işleri kolaylaştırmaktadır. Dijital ortama aktarılan iş süreçleri artık daha hızlı, verimli ve hata riski düşük olduğu için tercih sebebi olmaktadırlar. Dijitalleşmenin ticari yaşamdaki son getirilerinden birisi olan e-dönüşüm ise pek çok ezberi bozmuştur.

E-dönüşüm denilince akla; e-fatura, e-arşiv ve e-defter gelmektedir. Bunların yanı sıra e-irsaliye, e-mutabakat gibi konularda bilinirliğini arttırmaktadır. Geleceğin dijital ortamda olduğunu bütün otoriteler kabul etmeye başladıkça ve dijitalleşmenin avantajları belirginleştikçe ticari kurumlar da birer birer dijitalleşme süreçlerine ayak uydurmaya başlamışlardır. Bu noktada ticari kurumların en çok başvurduğu nokta şüphesiz bilişim çözümleri sunan firmalardır.

E-dönüşümde çözüm sunan firmalar ikiye ayrılmaktadır. Birincisi e-fatura, e-arşiv ve e-defter verilerinizi Gelir İdaresi Başkanlığı’na aktaran entegratör firmalar, ikincisi şirketinizin oluşturduğu e-fatura, e-arşiv ve e-defteri entegratör firmaya gönderen yazılımları üreten firmalar. Kısacası e-dönüşüm hizmetinin şirket içerisinde başlangıcını yapmasını sağlayan, yazılım firmalarının bu alanda geliştirdikleri ürünlerdir.

Yazılım firmalarının e-dönüşüm konusunda çeşitli çözümleri vardır ve bu çözümler genelde ek birer program olarak satılmaktadırlar. Eğer daha önceden bir yazılım kullanıyorsanız ve e-dönüşüm hizmetinden yararlanmak istiyorsanız yazılım firmanız size kendi ürünü ile uyumlu başka bir program satışı daha yapar ve e-dönüşüm verilerinizi o aracı program üzerinden gönderirsiniz.

JBI ‘Bana Özel’ nasıl çalışır? JBI, e-dönüşüm alanında kendi mevcut programının içerisine eklediği modül ile işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlar. Ek bir program değil ek bir modül alırsınız.

Avantajları?

Ek bir program yerine mevcut programınıza bir modül olarak ekleyeceğiniz e-dönüşüm hizmetleri sayesinde şirket iç işleyişinize uygun şekilde çalışan JBI ‘Bana Özel’ programınızı kullanırken yapmanız gereken tek farklılık faturalarınızı yazılı olarak çıkartmak yerine bir tuşa basarak entegratör firmaya göndermektir. Bu işlem oldukça kolay bir şekilde yapılabildiği için fiziksel faturaya nazaran size zaman kazandırır. Ayrıca faturalar, hukuki kağıtlar arasında boğulmanızı engeller. Bir faturaya tekrardan bakma ihtiyacınız doğduğunda tek yapmanız gereken JBI ‘Bana Özel’ içerisinden filtreleme seçenekleri ile faturanızı bulmaktır. Fiziksel fatura kesiminden kaynaklı fatura hatalarının hiç birini yaşamazsınız. Aynı durum e-arşiv ve e-defter için de geçerlidir.

JBI ‘Bana Özel’ e geçerek hem şirketinizin ya da mağazanızın bütün iç işleyişine hakim olun/yönetin hem de e-dönüşümünüzü kolay şekilde gerçekleştirin.

 

İletişime geçmek için tıklayınız.