• +90 258 215 50 14

Depo Yönetimi

DEPO

Depo Kodları

Firmanızın depolarını tanımladığınız bölümdür. Her Deponuz için bir adet depo kodu belirlersiniz. Deponuz olmasa bile işletmeniz potansiyel bir depodur ve bu sebeple programa en az bir depo kodu girilmek zorundadır. Depo kodu girebilmek için, Depo yönetimi > Depo > Depo Kodlarına tıklandıktan sonra + işareti ile yeni depo kodu oluşturulur ve isim girilir. İşleminiz bittikten sonra tik işaretine tıklanarak işlem kayıt altına alınır. Silinecek bir depo kodu için ise işaretine tıklandıktan sonra tik işareti ile işlem kayıt altına alınır.

Depo Fişleri

Depolar arasında ürün gönderimi için Depo Transfer Fişi, depodan çıkan stoklar için Depo Çıkış Fişi, depoya giren stoklar için ise Depo Giriş fişi kullanılmalıdır. Depo fişleri genel olarak fazla stok bulunduran ve birden fazla deposu olan işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Temel amaç firmanın depolarında hakimiyet sağlamaktır.

Depo Hareketlerinin İzlenmesi

Depo hareketlerini izleyebilmek için Depo Yönetimi >Depo > Depo Fişleri Listesi ya da Depo Hareket Listesi araçları kullanılır. Fiş bazlı dokümanlar için Depo Fişleri, Stok hareketlerinin genel takibi için Depo Hareket Listesi kullanılır.

Depo Bazında Stok Bakiyeleri

Depo Yönetimi > Depo > Depo Bazında Stok Bakiyeleri butonları kullanılarak deponuzda bulunan stokların bakiyelerini listeleyebilirsiniz. Hangi deponun hangi tarih aralıklarındaki bakiyeleri gibi seçenekleri seçtikten sonra Süz diyerek listeye erişebilirsiniz.