• +90 258 215 50 14

Çek-Senet Modülü

ÇEK-SENET İŞLEMLERİ

Uzun zamandır kullanımda olan çek ve senetler literatürde değerli kağıtlar olarak geçmektedir ve hukuki yaptırıma tabi olan kağıtlardır. İşletmelerin de sıklıkla kullandığı çek ve senetler alacak ile verecek temsil eder. Bu sebeple geniş bir kullanım alanı olabilir.

Çek ve senetlerin maddi karşılığı olduğu için işletmeler tarafından sıkı takip edilmesi gerekmektedir. Çek ve senetlerin tarihlerini, miktarlarını, verildiği ya da alındığı şahısın bilgilerini, çek-senet üzerinde yapılan değişiklikleri iyi takip edebilmek lazımdır. Bu sebeple JBI ‘Bana Özel’ programının içerisine çek-senet modülleri koyulmuştur.

Çek-senet modülü sayesinde yukarıda bahsi geçen bütün bilgileri takip edebilirsiniz. Çek ve senetleriniz ile ilgili raporlar alabilirsiniz. Ayrıca çek ve senet işlemlerinizin çoğunu mevcut müşterileriniz ile yapacağınız için çek ve senetlerin verilmesi, tahsil edilmesi gibi durumlarda otomatik olarak cari hesaplardan alacak ya da verecek işlemlerinin eklenip çıkartılmasını sağlayabilirsiniz.

Kısaca JBI ‘Bana Özel’ sayesinde çek ve senet işlemlerinizi takip edersiniz, raporlarsınız, diğer işletme işlemleriniz işle entegre şekilde çalıştırırsınız. Zamandan tasarruf, hatasız işlem, bilgi raporlama gibi özelliklere sahip olursunuz.