• +90 258 215 50 14

Cari Hesap Anlaşmalı Fiyat İzleme

CARİ HESAP FİYAT ANLAŞMALARI

Cari olarak çalıştığınız alıcı ya da satıcı toptancılarınız ile fiyatı üzerinde anlaştığınız stokların anlaşmalı fiyatlarını ve sürelerini takip etmek için Cari Hesaplar Modülü > Fiyat Anlaşmaları butonuna tıklanır.

Fiyat Anlaşmaları ekranında “Yeni” butonuna tıklanır. Fiyat anlaşmasının başlangıç ve bitiş tarihi girilir. Hangi cari hesap ile anlaşma gerçekleştirildi ise o cari hesap seçilir. İhtiyaç dahilinde açıklama ya da unvan yazılabilir. Sonrasında alt sahada “+” tuşuna basılarak fiyat anlaşması yapılan stoklar bulunur ve stokların anlaşma fiyatları girilir. İşlem tamamlandıktan sonra “Kaydet” butonu ile işlem kayıt altına alınır.

Daha sonradan tekrar ürün eklemek isterseniz işlem aynı şekilde tekrarlanır. Daha önceden fiyat anlaşması girdiğiniz bir cari hesaba ek stok fiyatı anlaşması girecekseniz, anlaşmalı fiyat listesinden cari hesabın üzerine çift tıklanır, stok eklemesi yapılır.

Fiyat Kontrolü Nasıl Yapılır?

Cari hesap ile ilişkili alış faturasında eğer fiyat anlaşmalı bir stok var ise ve bu stokun anlaşma fiyatından gelip gelmediğini kontrol etmek isterseniz, Cari Hesaplar Modülü > Fiyat Anlaşmaları butonuna tıklanır. Listelenen ekranda kontrol edilecek olan cari hesaba bir defa tıklanarak seçilir ve ardından “Fiyat Farkı Hesapla” butonuna tıklanır.

Açılan ekranda stoklar için anlaşmalı fiyatlar, son alış faturasında ürünün alındığı fiyat ve varsa fiyat farkı hesaba izlenebilir.